Нехай любов до природи єднає нас

У Святогірську завершила свою роботу науково-практична конференція «Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття як складова екологічного та патріотичного виховання населення України».

DSC00793Протягом 7 та 8 липня науковці, представники національних природних та регіональних ландшафтних парків, інших природоохоронних установ, громадських організацій майже зі всіх куточків України обговорювали найактуальніші проблеми збереження та розвитку природно-заповідного фонду, зокрема його біологічного і ландшафтного різноманіття, формування національної екомережі, посилення патріотичної складової в системі екологічної освіти населення.
Одним з організаторів конференції виступила Донецька обласна державна адміністрація. Кошти на проведення цього масштабного заходу були виділені з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
Перший день конференції не випадково збігся з професійним святом працівників природно-заповідної справи України. Користуючись нагодою, під час урочистого відкриття заходу заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Олександр ЛИХАЧ привітав фахівців цієї галузі та вручив представникам Донеччини Почесні грамоти Донецької обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу збереження природно-заповідних територій Донецької області.
Окрім відзнак облдержадміністрації всі нагороджені отримали науково-інформаційний довідник «Ліси Донеччини», який було видано у минулому році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.
На урочистому відкритті учасників заходу привітав заступник директора департаменту, начальник відділу служби державної охорони, державного кадастру територій та об’єктів ПЗФ Міністерства екології та природних ресурсів України Роман Романік. Він зазначив, що збереження природних комплексів та об’єктів, а також поширення екологічних знань належать до основних завдань природно-заповідної справи України, крім того, створюють умови для інтеграції нашої країни до ЄС.DSC00708
Програма заходу включала в себе два круглих столи, роботу у секціях, де учасники конференції, із завзяттям захоплених своєю справою людей, робили змістовні доповіді, що базувались на практичному досвіді виступаючих, ділилися своїми науковими напрацюваннями, спілкувались і обмінювались контактами.
Гості взяли участь в урочистому відкритті оновленої екологічної стежки «Дубовий гай» на території національного природного парку «Святі гори» та ознайомилися із заповідними куточками парку, відвідали Свято-Успенську Святогірську Лавру та недавно встановлений меморіал екіпажу літака Ан-30 № 80, який був збитий терористами у 2014 році.
За результатами конференції буде резолюція, яку організатори заходу оприлюднять найближчим часом.
З впевненістю можемо сказати, що всі учасники зустрічі увезли до своїх регіонів найкращі враження, позитивні емоції та згадку про гостинність і красу Донеччини, про багатство та унікальність наших природних скарбів. Дякуємо всім за активну участь та сподіваємось на подальше конструктивне спілкування та співпрацю. Нехай любов до природи, щира турбота про неї надихають та єднають нас!

Департамент екології
облдержадміністрації

Оставить ответ

Создание сайтов
Flag Counter
error: Content is protected !!