Тарантул на городі

Тарантул3Нарешті прийшла весна і з першим теплом селяни активно розпочали сезон польових робіт. Вдома на городах і грядках теж закипіла робота. Я теж не став винятком. Під час роботи помітив прямо в себе під ногами великого павука. Це був тарантул — я вже не перший раз їх зустрічаю. Сфотографувавши і налюбувавшись красенем пішов далі працювати, а павук звісно теж надовго не затримався на місці.

Звісно, коли людина бачить такого «павучка» то крім страху і огиди інші почуття в неї виникають рідко, та ще й не для кого не секрет що ці павуки отруйні. Тому я вирішив дізнатись більше про цих істот, та зрозуміти чи виправдані наші страхи. Виявляється тарантул є найбільшим павуком України. Вони полюбляють посушливі райони, такі як степи та пустелі. В Україні тарантули найчастіше зустрічаються в степовій частині Криму, але не рідко є гостями і наших приморських степів. Вибирає місце для нори на відкритих просторах, без густих трав. Не в’є павутини і живе в глибоких норах (часто поряд з капустянками). Довжина тіла дорослої самки 2-6 см. Самці завжди дрібніші. При небезпеці приймає загрозливу позу: витягується на задніх лапках, а передні підіймає вгору.

Всі тарантули отруйні, та це не означає що вони небезпечні для людини. Їхньої отрути вистачає щоб паралізувати здобич меншу за самого павука. Для людини укус тарантула рівносильний укусу оси. В місці укусу з’являється набряк , отрута викликає біль та оніміння, часто підіймається температура. До летального випадку може призвести тільки сильна алергічна реакція. Перша допомога при укусі тарантула: — ретельно промити місце укусу великою кількістю води з милом; — прикласти холод на місце укусу; — багато пити; — при виникненні алергічної реакції терміново їхати до лікарні. Та слід пам’ятати, що тарантул ніколи не нападає на когось більшого за нього самого. А з цього виходить, що він ніколи не вкусить людину першим. Таке може статись вкрай рідко лише у випадку самооборони, наприклад, коли ви його притисните. Для нас вони не приносять ніякої шкоди, а от для тарантула зустріч з людиною зазвичай закінчується гибеллю. Тож якщо ви натрапили на тарантула, будь ласка не чіпайте його, а просто обійдіть. Якщо він вам заважає його можна обережно віднести подалі, наприклад, на лопаті. Цей вид павуків занесено до Червоної книги України, тому він потребує нашого захисту.

Бабенко Віталій

Оставить ответ

Создание сайтов
Flag Counter
error: Content is protected !!